Spalis 2018

Norite smagiai praleisti laiką kartu su šeima? Iš naujo, kūrybiškai atrasti ir suprasti senolių papročius, tradicijas, prisiminti išmintį? O gal tiesiog įdomiai ir kiek neįprastai praleisti šeštadienio popietę? Kviečiame pas mus, į Šiaulių „Aušros" muziejų, kur specialiai šeimoms rengiamose edukacinėse programose visi kartu – vaikai, tėveliai, seneliai – mokysimės, kursime, bendrausime, žaisime, domėsimės, džiaugsimės ir pramogausime!

Laukiame Jūsų šiose edukacinėse programose:
• 2014 m. gruodžio 6 d. 11 ir 14 val. „Adventas – tikėjimai, spėjimai, burtai...“
Pirmą gruodžio mėnesio šeštadienį Žaliūkių malūnininko sodybos šeimininkai, malūnininkas ir jo gaspadinė, šventiškai papuoštoje troboje lauks visų, besidominčių senaisiais advento papročiais. Išgirsite įvairių draudimų, kurių privalu laikytis, spėsite orus ir būsimą derlių, pamėginsite sužinoti, ką gi jums žada ateinantys metai, vaišinsitės pačių iškeptais kūčiukais, dar prėskučiais ar šližikais vadinamais.
Vieta: Žaliūkių malūnininko sodyba, Architektų g. 73, Šiauliai.
Bilietų kainos: suaugusiesiems – 8 Lt / 2,32 Eur, vaikams – 4 Lt / 1,16 Eur.

• 2015 m. sausio 17 d. 11 ir 14 val. „Moliniai švilpukai“
Naujuosius metus kviečiame pradėti linksmai: žaidžiant ir muzikuojant vaikų taip mėgstamais muzikiniais instrumentais – moliniais švilpukais. Naujai įrengtoje Šiaulių „Aušros" muziejaus Amatų mokykloje mokysimės lipdyti švilpukus bei juos dekoruoti.
Vieta: ŠAM Edukacijos centras, Aušros al. 47, Šiauliai.
Bilietų kainos: suaugusiesiems – 7 Lt / 2,03 Eur, vaikams – 3,5 Lt / 1,01 Eur.

• 2015 m. sausio 31 d. 11 ir 14 val. „Užgavėnių kaukių darymas“
Artėjant Užgavėnėms, kviečiame visus, didelius ir mažus, kartu pasiruošti išvaryti šaltą žiemą ir sutikti ilgai lauktą pavasarį: priminsime šios pagoniškos šventės tradicijas ir apeigas, išgirsite įvairių prietarų ir burtų bei sužinosite apie vieną iš pagrindinių šventės atributų – kaukes ir persirengėlius. Siūlysime ne tik pasikalbėti apie paskutinę žiemos mėsėdžio dieną, bet ir pasidaryti charakteringą kaukę (papjė mašė technika).
Bilietų kainos: suaugusiesiems – 7 Lt / 2,03 Eur, vaikams – 3,5 Lt / 1,01 Eur.

• 2015 m. kovo 7 d. 11 ir 14 val. „Margučių raštai“
Triukšmingai šaltą žiemą palydėję, pradėsime laukti pagrindinės pavasario šventės. Šv. Velykos – tai gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė. Sužinosite apie margučių spalvas, dažymo būdus, ornamentiką, marginimo techniką, simboliką bei mokysitės marginti kiaušinius karštu vašku. Į edukacinę programą reikia atsinešti vieną arba du virtus kiaušinius.
Bilietų kainos: suaugusiesiems – 7 Lt / 2,03 Eur, vaikams – 3,5 Lt / 1,01 Eur.

Vietų skaičius ribotas, informacija teikiama ir registracija vyksta tel. (8 41) 52 43 94.