Renginių kalendorius

  Rugsėjis 2018  
P A T K Pn Š S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

PROGRAMA ŠIAULIUOSE
(Chaimo Frenkelio vila, Vilniaus g. 74, Šiauliai)

2014 m. lapkričio 18–22 d.

 

Lapkričio 18 d. / antradienis
17.30 val. „Jaunimas jaunimui“ (trumpametražiai studentų filmai visiems), 89 min.

Trumpametražiai filmai: „Rūdžių amžius", „Myosis", „Užtemimas", „Mažasis Kusto", „Susipažinkite, mėsa", „Paplūdimys", „Šuns gyvenimas", „Skrybėlės istorija", „Vestuvinis pyragas", „Tuščias valdymas", „Mano mintyse", „Mythopolis", „Neseniai miške", „AB OVO", „Viena vėžliukė", „Viena pasaka", „Vėjas".

Programoje surinkti geriausi studentų darbai iš įvairių pasaulio kraštų. Italų filmas „Rūdžių amžius" pasakoja ekskavatorių-dinozaurų istoriją. Prancūzų „Gobelins" mokyklos filmai „Myosis", „Susipažinkite, mėsa", „Viena pasaka" – tai aukščiausios profesionalios kokybės animacijos darbai, kurių istorijos žavi ir jaudina. Belgų „KASK" mokyklos filmai pasižymi paradoksaliomis istorijomis ir netikėtomis idėjomis, jų filmas „Šuns gyvenimas" pasakoja apie šuniuko ir mergaitės gyvenimą. Vokiečių „Baden-Wurttenbergo Filmakademie" mokyklos filmas „Vestuvinis pyragas" – tai puiki istorija apie santykius, pamatysime, kaip smulkaus konflikto metu elgiasi pyrago žmogiukai ir tikrieji jaunavedžiai. Vokiečių mokyklos „HAW Hamburg" filmas „Vėjas" – nuostabus kūrinys, kurio festivalinių prizų sąrašas nusidriekia net per du puslapius. Tai pasakojimas apie žmogučius, kurie bando įveikti vėją, atlikdami kasdieninės rutinos darbus. Ir kiti filmai verti dėmesio.

 

Lapkričio 19 d. / trečiadienis
17.30 val. „Suaugusiųjų žaidimai“ (trumpametražiai filmai suaugusiems), 116 min.

Trumpametražiai filmai: „Meilė ir transporto priemonės", „Pasimatykime vėl", „Paprasta", „Hermis ir Afroditė", „Organizatorius", „Plaukai", „Šunys", „Mažoji Vulvah ir jos klitorio suvokimas", „Vyras sutinka Moterį", „Akivaizdus vaikas", „Hipopotamai", „Geismas".

Programoje surinkti filmai apie meilę, erotiką, geismus, apie savo tapatybės suvokimą, apie toleranciją, apie pasaulio žiaurumus ir išbandymus, skirti suaugusiems žiūrovams. Garsiausio lenkų režisieriaus Piotro Dumalos filmas „Hipopotamai" labai kontraversiškai vertinamas žiūrovų ir kino kritikų, hipopotamų žiauriausi instinktai, vizualiai perkelti žmonėms, stipriai šokiruoja. Gamta nesilaiko moralės normų. Vokiečių režisierius G. Zootzky filme „Hermis ir Afroditė" nagrinėja vaiko istoriją, kuris brendimo metu pradeda atrasti savo tikrąją tapatybę. Vokiečių režisierius M. Wende filme „Simple" („Paprasta") pasakoja apie seksualinius norus. Vyro ir moters santykius nagrinėja rusų režisierius Dmitrij Geller filme „Vyras sutinka moterį". Filmai apdovanoti garsiausiuose pasaulio festivaliuose.

 

Lapkričio 20 d. / ketvirtadienis
17.30 val. „Žvaigždžių debiutai“ (trumpametražiai filmai visiems), 93 min.

Trumpametražiai filmai: „Baltai žydra tyla", „Drauge", „Endominių godumas", „Larisa gali skraidyti", „Storulis ir liesas", „Skardinė", „Industrija", „Auksiniai kiaušiniai", „Nana, Nani, Nao", „Laiko mašina", „Laidai", „Kramtomoji guma", „Drąsi moteris".

Debiutiniai filmai – tai pirmieji jaunųjų profesionalų darbai, kurie atskleidžia milžiniškas būsimų animacijos žvaigždžių kūrybines potencijas. Naujų stilių ir technikų išbandymo arena. Rusų režisierius Vadim Oborvalov filme „Baltai žydra tyla", spręsdamas gilias būties problemas, atskleidžia savo tapytojo talentą. Lenkų režisierė Natalia Dziedzic filme „Endeminių godumas" pasakoja apie žmones ir mažyčius padarėlius, krabukus, kurie keistu būdu daro įtaką pačių žmonių poelgiams. Kroatų garsiosios studijos „Zagreb film" rež. Livio Rajh filmas „Industrija" parodo liūdną superherojų tiražavimo ir industrijos istoriją. Režisierė Anna Šepilova filme „Auksiniai kiaušiniai" pasakoja raibos vištelės, kuri deda auksinius kiaušinius, istorijos naują versiją, nukeldama veikėjus į bolševikinės eros laikotarpį, pasitelkdama dvidešimto amžiaus pradžios avangardinės tapybos stilistiką. Programoje dar daug puikių filmų apie skraidančią senelę Larisą, apie drąsią motiną, apie mažą žuvytę akvariume, apie laiko mašiną, apie kramtomąją gumą, apie dvynukes, apie storulį ir liesą, apie laidais sklindančius balsus.

 

Lapkričio 21 d. / penktadienis
17.30 val. „Vaizdų muzika“ (trumpametražiai filmai visiems), 93 min.

Trumpametražiai filmai: „Basenas", „Daina"„Brutas", „Žiema ir driežas", „Šopenas", „Hotzanak. Jūsų pačių saugumui", „Kiti krantai", „Pasaulio triukšmas", „Badas", „Fuga violončelei, trimitui ir kraštovaizdžiui".

Tikras atradimas kiekvienam festivaliui, tai garsiojo lenkų režisieriaus Jerzy Kucia filmas „Fuga violončelei, trimitui ir peizažui". Šis impresionistinis kūrinys užburia nuostabia vaizdų ir muzikos darna. Baltarusių režisierės I. Kodiukovos filmas „Šopenas" pasakoja apie garsiojo kompozitoriaus gyvenimo ir kūrybos akimirkas. Lenkų režisieriaus Tomek Ducki filmo „Baseinas" veikėjai, du seni plaukikai, patenka į savo praeities šlovingas dienas. Svetlanos Filipovos filmas „Brutas" pasakoja apie holokausto dienas, kurių nebilus liudininkas buvo šuo. Visi programos filmai rodyti ir tapę laureatais ne vienoje dešimtyje garsiausių animacijos ir kino festivalių.

 

Lapkričio 22 d. / šeštadienis
13.00 val. „Kalėdinis Tindirindis“ (trumpametražiai filmai vaikams), 78 min.

Trumpametražiai filmai: „Shchedrykas", „Hash", „Snieguolė ir Rožytė", „Kalėda", „Žiema atėjo", „Paskutinė dovana", „Mergaitė su degtukais", „Žiemos pasaka", „Braškės ant eglės", „Kurmiukas ir Sniego senis", „Senelės pasaka".

Šioje programoje surinkti animaciniai filmai vaikams, kuriuos vienija bendra tema – Kalėdos. Tai muzikiniai filmai apie žiemos nuotykius, taip pat pasakos pagal garsių pasaulio rašytojų knygas, originalios istorijos apie mažylių nuotykius.

Įgarsinta lietuviškai

 

14.30 val. „Istorijos mažyliams“ (trumpametražiai filmai vaikams), 68 min.

Trumpametražiai filmai: „Balioniniai paukščiai", „Fredas ir Anabelė", „Dryžuotoji istorija", „Trys karaliai", „Paslėptas talentas", „Kur prasideda vaivorykštė", „Naktinės šviesos monstras", „Paršelis. Auklė", „Juodžemis", „Išranki pelė".

Programoje surinkti trumpametražiai animaciniai filmai patiems mažiausiems žiūrovams. Tai filmai apie paukštelius, paršelius, pelytes ir kitus mielus gyvūnėlius. Puikus vokiečių rež. Ralfo Kukula filmas „Fredas ir Anabelė" pasakoja apie šiltą katino ir žąsies draugystę. Šveicarų rež. Marjolaine Perreten filme „Balioniniai paukščiai" ant šakos susitiko paukščiukai, ir kaip paaiškėjo, jie buvo pripūsti oro. Rusų režisieriaus Sergejaus Strusovskio filmas „Išranki pelė" – puikus, pamokantis filmas apie draugystę. Lenkų rež. Anns Błaszczyk filmas „Trys karaliai" – tai nauja šios visiems gerai žinomos istorijos versija. Ukrainiečių rež. Stepano Kovalio filmo „Juodžemis" veikėjas katinas pasakoja istoriją apie tai, kaip pirmykščiai žmonės atkeliavo į juodžemio vietoves ir ten apsigyveno. Pažiūrėję kitus filmus, vaikai sužinos, kur prasideda vaivorykštė, ką naktimis veikia monstrai, kaip sekėsi paršiukui būti aukle.

 

16.00 val. „Siurrealistinis pasaulis“ (trumpametražiai filmai visiems), 88 min.

Trumpametražiai filmai: „Neįtikėtinai elastingas vyras", „Emilis", „Svečiai mano namuose", „Simulakri", „Grynuoliai", „Šiaurės jūrų žvaigždė", „Kregždė", „Ada plius Otas", „Didysis šūvis", „Lietingos dienos".

Latvių režisierius Vladimiras Leščiovas filme „Lietingos dienos" pasakoja vieno japono kelionę pas jaunų dienų mylimąją. Kelionės metu jis prisimena ir skaudžius Hirosimos bombardavimo įvykius. Karolinos Specht filmo „Neįtikėtinai elastingas vyras" veikėjų šeima sutelpa neįprastai mažame name. Prancūzų režisieriaus Maurice Huvelin filme „Didysis šūvis. Didysis siaubas" tikrai daug šūvių, sprogimų, pjūklų ir kitų siaubo filmų atributų. Tai šmaikšti parodija. Įžymaus vokiečių režisieriaus Andreas Hykade filmas „Grynuoliai" pasakoja apie paukštį, kuris ieško vis naujo energetinio rutuliuko, padedančio nors labai trumpam pakilti į orą ir nuspalvinančio pasaulį aukso spalva. Naujausias estų režisieriaus filmas „Ada plius Otas" pasakoja apie du įsimylėjėlius – vyrą ir varną, kurie gyvens lizde. Kinų režisieriaus Chen Xi filmas „Kregždė" parodo jaunos merginos rytinės arbatėlės akimirkas, nufilmuotas pro langą.

 

17.30 val. „Įsielektrinę meilužiai" (pilnametražis filmas suaugusiems), 78 min.

„Anesi" festivalio specialius žiuri prizas pelnytai atiteko garsiam amerikiečių režisieriui Billui Plymptonui už jo naujausią pilnametražį filmą „Cheatin" („Įsielektrinę meilužiai"). Jame ką tik susituokusi porelė eksperimentuoja – žaidžia šokiruojančius meilės žaidimus. B. Plymptonui būdingos dramatiškos filmo kadro kompozicijos, šaržuoti, karikatūriniai personažai, štrichuotos personažų figūros, atpažįstamos iš ankstesnių autoriaus filmų.

Filmai originalo kalba su angliškais subtitrais.

 

Bilietų kainos:
vienas kino seansas – 7 Lt, du – 10,5 Lt*;
moksleiviams, studentams, senjorams – 3,5 Lt;
ikimokyklinio amžiaus vaikams, atėjusiems su šeimos nariu, kino seansas nemokamas.
*Nuolaidos taikomos vienam asmeniui perkant bilietą į dviejų dienų kino seansus.

Daugiau informacijos www.tindirindis.lt

« Atgal