Renginių kalendorius

  Biželis 2018  
P A T K Pn Š S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Festivalio organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus

Kasmet Šiauliuose vykstantis Tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis – vienas iš pagrindinių „Aušros" muziejaus renginių, kuriame pristatoma įdomi ir prasminga meninė programa, jis padeda populiarinti kultūros paveldą, muziejininkystę, paįvairina regiono kultūrinį gyvenimą.
Kaip žinia, muziejų, kurie organizuotų profesionaliojo meno festivalius, šalyje yra vienetai, o Šiaurės Lietuvoje „Aušros" muziejus – toks vienintelis. Muziejaus iniciatyva regione stiprėja ir gyvuoja profesionalusis menas šiltuoju metų laiku, festivalis garsina miesto vardą Lietuvoje ir už jos ribų, išlaiko esamus ir pritraukia naujus žiūrovus ir klausytojus.
Šių metų festivalyje, jungiančiame tradiciją ir modernumą, vyks ne vien scenos meno pasirodymai, bet bus pristatoma ir graviūrų paroda iš muziejaus rinkinių. Tad kviečiu visus festivalio gerbėjus į turiningus ir įsimintinus vasaros renginius Šiauliuose.

Muziejaus direktorius Raimundas Balza

Festivalio meno vadovas

Jau tampa tradicija, kad Tarptautiniame Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalyje puikiai dera klasikinės, populiariosios ir moderniosios muzikos koncertai, šokio ir literatūriniai spektakliai, kitos meno išraiškos formos. Šiemet lankytojams taip pat neteks nusivilti, netrūks gerai žinomų atlikėjų ir įdomių pasirodymų. Planuojami 6 skirtingi renginiai, tad kiekvienas ras kuo pradžiuginti širdį ir praturtinti vasarą.

Koncertuose festivalio gerbėjų laukia įsimintina muzikinė kelionė po klasikos ir džiazo pasaulį, ekstremalūs muzikiniai nuotykiai, pripildyti tradicinės Alžyro muzikos, egzotiškų pietietiškų ritmų ir afrikietiškų akcentų. Festivalyje bus pristatyti ir šiuolaikinio scenos meno pasirodymai, įmantrios tango kombinacijos, elegantiški, jautrūs ir netikėti literatūriniai spektakliai.
Šiuolaikiškas tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis jau vienuoliktą vasarą su Jumis!

Lietuvos nacionalinės premijos laureatas, dirigentas Robertas Šervenikas

Festivalio globėjas

Mieli Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio gerbėjai,
Chaimo Frenkelio vila ir ją supantis parkas – svarbus istorinis ir kultūrinis palikimas, suteikiantis galimybę Šiaulių „Aušros" muziejui čia įgyvendinti prasmingus sumanymus.

Džiaugiuosi galėdamas tęsti tradiciją ir antrus metus būti Tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio globėju. Manau, kad tokia kūrybinė iniciatyva svariai prisideda prie kokybiškos meno sklaidos, kultūra darosi prieinamesnė regionams, praturtina kraštiečių kasdienybę.

Tad linkiu Jums nepakartojamų įspūdžių kupinos vasaros su XI tarptautiniu Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivaliu.

Lietuvos Respublikos kultūros ministras Šarūnas Birutis

 

Liepos 6 d. 15 val.
FESTIVALIO ATIDARYMO KONCERTAS „PASAULIS SVEIKINA LIETUVĄ“
Muzikinė kelionė nuo klasikos iki džiazo

Šiaulių kamerinis orkestras (meno vadovas Jonas Janulevičius)
Laura Budreckytė (vokalas), Vytis Nivinskas (kontrabosas), Arnoldas Gurinavičius (klavišiniai), Saulius Astrauskas (mušamieji)
Dirigentas Robertas Šervenikas

Koncertas vyks Chaimo Frenkelio vilos parke.

Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną koncertas ir vila (nuo 11 iki 17 val.) lankomi nemokamai.

Festivalio atidarymo koncertas „Pasaulis sveikina Lietuvą" atskleis pagrindinę šių metų festivalio idėją – kultūrų skirtumai ne skiria, o vienija.
Muzikinė kelionė nusitęs per tris šimtmečius: prasidės Lietuvoje nuo svajonės, juk ji – visko pradžia. Klasikų kelias nuves į Austriją ir Vokietiją, o nepakartojami folkloro sąskambiai – į Argentiną, Ispaniją, Bulgariją ir Rumuniją. Kerintys ritmai nuskraidins į Kubą ir Braziliją, džiazo improvizacijos – į Didžiąją Britaniją ir Jungtines Amerikos Valstijas. Kelionę užbaigsime grįžę į namus – į Lietuvą, į Šiaulius, ir Chaimo Frenkelio vilos parke dainuosime visi kartu. Tad nepraleiskite progos pasimatyti su savo gerais pažįstamais ir mielais bičiuliais. Svajonės pildosi...

Akimirkas iš atidarymo koncerto galite išvysti muziejaus profilyje Facebook'e.

 

Liepos 17 d. 22 val.
GYČIO IVANAUSKO TEATRO ŠOKIO SPEKTAKLIS „TANGO SALON“
Nematytos nepaprasto grožio ir įmantrumo tango kombinacijos

Šokėjai: Brigita Urbietytė, Simona Paciukonytė, Irina Nazarenko, Gytis Ivanauskas, Naglis Bierancas, Evaldas Taujanskis
Choreografė Brigita Urbietytė

Spektaklis vyks Chaimo Frenkelio vilos parke. Bilieto kaina – 22 Lt.

Šį sezoną spektaklio „Tango Salon" kūrėjai su atsinaujinusia šokėjų grupe pristato dar nematytas nepaprasto grožio ir įmantrumo tango kombinacijas, kurias spektaklio choreografė Brigita Urbietytė atsivežė iš šiais metais Buenos Airėse įvykusio Pasaulio tango čempionato.

Valandos trukmės šokio spektaklyje žiūrovai išvys nemažai retų ir neįprastų išraiškos priemonių. Kostiumai taip pat itin svarbūs – jie papildo tai, ką nutyli siužetas, vaidyba ir šokis.

Spektaklis „Tango Salon" – tai vyro ir moters žaidimas ir dar vienas mėginimas „išgelbėti" pasaulį – šįkart moters grožiu ir aistringuoju argentinietišku tango. Veiksmas pamažu perkeliamas į emocinį lygmenį, kada pamirštama aplinka ir lieka apnuoginti jausmai. Visos trys spektaklio herojės turi savo „svajonę", savo „prisiminimus", savo „tobulą vyrą". Jos ieško ir... atranda.

Akimirkas iš atidarymo koncerto galite išvysti muziejaus profilyje Facebook'e.

 

Liepos 24 d. 19 val.
LITERATŪRINIS SPEKTAKLIS „POETŲ LAIŠKAI"
XX a. pasaulio literatūros klasikų laiškų ir poezijos motyvais

Aktoriai: Birutė Mar, Vytautas Anužis, Aleksas Kazanavičius
Režisierė Birutė Mar, kompozitorius Antanas Kučinskas

Spektaklis vyks Chaimo Frenkelio viloje. Bilietų kaina – 22, 27 Lt.

Literatūriniame spektaklyje „Poetų laiškai" nuskambės unikalūs tekstai, ligi šiol dar nepublikuoti lietuvių kalba – tai XX a. pasaulio literatūros klasikų Rainerio Marijos Rilkės, Marinos Cvetajevos ir Boriso Pasternako 1922-1927 m. laiškai. Trijų rašytojų susirašinėjimas atspindi jų kūrybinį pakilimą, taip pat tragiškus XX a. istorijos posūkius. Laiškuose jie dėsto mintis apie save, laiką, visuomenę, kūrybą ir būties prasmę. Literatūros istorikai R. M. Rilkės, M. Cvetajevos ir B. Pasternako „laiškų romaną" laiko vienu iš įdomiausių XX a. epistolinio žanro tekstų pasaulio literatūroje.

Akimirkas iš atidarymo koncerto galite išvysti muziejaus profilyje Facebook'e.

Rugpjūčio 7 d. 19 val.
EKSTREMALUS MUZIKINIS NUOTYKIS „NAKTIS ALŽYRE“
GRUPĖ „KOUM TARA“ (PRANCŪZIJA–ALŽYRAS)
Tradicinė Alžyro muzika (chaabi), papildyta klasikos, džiazo elementais

Karim Maurice (idėjos autorius, meno vadovas, fortepijonas), Sid Ahmed Belksier (vokalas, mandolina), Brice Berrerd (kontrabosas), Kamal Mazouni (perkusija)
Orkestro „Camerata du Rhône" nariai:
Gaël Rassaert (smuikas), Mathieu Roussel (smuikas),
Jean-Baptiste Magnon (altas), Amandine Lefèvre (violončelė)

Koncertas vyks Chaimo Frenkelio vilos parke. Bilieto kaina – 22 Lt.

Net keturių stilių (folk, džiazo, klasikinės, šiuolaikinės) muzikos atstovai suvienys jėgas tam, pakviestų į ekstremalų muzikinį nuotykį Chaimo Frenkelio vilos parke ir pristatytų originalias kompozicijas. Džiazo improvizacijas čia keis styginių skambesys, o juos persmelks tradicinė Alžyro muzika – chaabi. Grupės „Koum Tara" koncerte lyg Rytų turguje galva apsvaigs nuo spalvų, formų, kvapų, skonių, klegesio...

 

Rugpjūčio 21 d. 19 val.
„KNYGOS TEATRAS“ PRISTATO SPEKTAKLIO ESKIZĄ „PRABANGOS“
PAGAL JURGIO SAVICKIO NOVELES
Trys elegantiškos, lengvos, šmaikščios ir neabejotinai kitokios lietuvių literatūros istorijos

Režisierius Alius Veverskis
Aktoriai: Redita Dominaitytė, Eimutis Kvoščiauskas, Virginija Kuklytė
Kostiumų dailininkė Jurgita Januškevičiūtė
Scenografijos dailininkė-juvelyrė Martyna Bartkutė
Fotografas Deivis Lukas
Projekcijų autorius Leonas Blėdis

 

Spektaklis vyks Chaimo Frenkelio viloje. Bilietų kaina – 22, 27 Lt.

Po sėkmės sulaukusio spektaklio pagal Lietuvos klasiko Vinco Mykolaičio-Putino romaną „Altorių šešėly" „Knygos teatras" ir toliau skatina skaityti nacionalinę literatūrą, propaguoja tokias akcijas. Šiais metais jis savo repertuarą papildė dar viena lietuvių literatūros inscenizacija, spektakliu „Prabangos" pagal Jurgio Savickio noveles.

„Knygos teatro" veikla kaip išskirtinė neliko nepastebėta LR kultūros ministerijos. Teatrui įteiktas kultūros ministro Šarūno Biručio padėkos raštas už vykdomą veiklą, taip pat patikėta atidaryti Teatrų metus ir pristatyti savo kūrybą Kultūros ministerijoje.

Interaktyvus spektaklis surežisuotas pagal J. Savickio noveles „Palikimas", „Ponia Janina Sudocholskienė", „Prabangos" iš antrojo rašytojo apsakymų rinkinio „Ties aukštu sostu" (1928). J. Savickis yra kone vienintelis europinio lygio lietuvių rašytojas. Tai labai intensyvaus, glausto stiliaus menininkas, reformatorius, perdėm rimtoje lietuvių literatūroje vienas iš pirmųjų pradėjęs vartoti ironiją, humorą, parodiją, leidęs sau pažaisti įprastais lietuvių literatūros stiliaus, tematikos ir pasaulėžiūros dalykais bei skaitytojų lūkesčiais.

Gyvenimą, autoriaus vaizduojamą kaip teatrą, perteiks kūrybinė spektaklio trupė, teatro ir kino aktoriai: R. Dominaitytė („Knygos teatro" vadovė), E. Kvoščiauskas, V. Kuklytė.

 

Rugpjūčio 29 d. 19 val.
FESTIVALIO UŽDARYMO KONCERTAS „GYVENIMAS SCENOJE – ŠIRDIS AFRIKOJE“
Pietietiški ritmai su egzotiškais afrikietiškais akcentais

Njabulo Madlala (baritonas, Didžioji Britanija / Pietų Afrikos Respublika)
Instrumentinė grupė: Martynas Levickis (akordeonas), Andrius Murencevas (gitara), Darius Rudis (mušamieji)

Koncertas vyks Chaimo Frenkelio vilos parke. Bilieto kaina – 22 Lt.

Iš dulkėtų Durbano (miestas rytinėje Pietų Afrikos Respublikos dalyje) priemiesčio gatvelių į prestižines pasaulio scenas – tai baritono Njabulo Madlala gyvenimo kelionė, kuri atsispindi daugelyje jo koncertinių programų. Ne išimtis ir šioji, pakviesianti į Pietų Ameriką ir gimtąją dainininko šalį – Pietų Afriką.

Meilę muzikai paveldėjęs iš močiutės, atlikėjas klasikinės muzikos paslapčių sėmėsi Londono Geldholo (Guildhall) muzikos ir dramos mokykloje. Nepaprasto grožio, „kreminiu" tembru apdovanotas bei aktoriniu meistriškumu žavintis dainininkas netruko laimėti daugybę konkursų. Ir nors jam žadama įspūdinga operos solisto karjera, N. Madlala nepamiršta dainų, skambėjusių vaikystėje prieš miegą...

Į pagalbą pasikvietęs muzikinių eksperimentų nevengiantį akordeonistą Martyną Levickį ir puikius Lietuvos instrumentalistus, dainininkas palepins uždegančiais pietietiškais ritmais ir net egzotišku tik Zulu ir Xhosa genčių vartojamu click dialektu.

 

Liepos 5 d. – spalio 26 d.
EUROPOS MIESTŲ ISTORIJA XVIII–XIX A. GRAVIŪROSE
Paroda iš Šiaulių „Aušros“ muziejaus rinkinių

Parodą bus galima apžiūrėti nemokamai likus 1 val. iki festivalio renginių pradžios.

Šiaulių „Aušros" muziejaus grafikos rinkinyje saugoma daugiau kaip 1 000 Vakarų Europos šalių dailininkų sukurtų estampų. Parodoje „Europos miestų istorija XVIII–XIX a. graviūrose" pristatomi išskirtiniai ir vertingiausi grafikos kūriniai, dauguma kurių eksponuojami pirmą kartą.

Graviūrose pavaizduoti garsūs ir žinomi Europos miestai. Jų vaizdai – ne tik gražūs grafikos kūriniai, bet ir svarbūs informacijos šaltiniai. Kūriniuose įamžinta miestų architektūra, pastatai, tuometinio gyvenimo scenos ir gyventojų apranga padeda geriau įsivaizduoti anų laikų papročius, žmonių gyvenimą, santykius.

Visi eksponatai – tai originalūs XVIII–XIX a. vario, plieno raižiniai, ofortai ir litografijos, kuriuos sukūrė ir išleido visame pasaulyje garsūs dailininkai, raižytojai ir leidėjai: Georgas Braunas, Giovanni Battista Piranesi, Alfredas Guesdonas, K. Mazeris, Francas Josefas Sandmannas, Viktoras Adamas ir kt.

Ši paroda – tai puiki galimybė pasižvalgyti po pasaulį, pakeliauti po senovės miestus, pasigrožėti jų formomis ir, žinoma, vaizdų kūrėjų meistriškumu, jų kruopštumu ir subtilumu.

 

Bilietus galima įsigyti

ir Chaimo Frenkelio vilos kasose.

 

Darbo laikas: II–V 10–18 val., VI–VII 11–17 val.

Per festivalio renginius veiks Chaimo Frenkelio vilos restoranas.

 

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus

Festivalio globėjas – Lietuvos Respublikos kultūros ministras Šarūnas Birutis

Festivalio meno vadovas – Lietuvos nacionalinės premijos laureatas, dirigentas Robertas Šervenikas

 

Pagrindinės rėmėjos: LR kultūros ministerija, Šiaulių miesto savivaldybė. Pagrindinė informacinė rėmėja – „Šiauliai plius" žiniasklaidos grupė: Šiaulių regiono televizija „Splius", savaitraštis „Šiauliai plius", naujienų portalas „Etaplius". Informaciniai rėmėjai: UAB „Media traffic", dienraštis „Šiaulių kraštas", UAB „Saulės radijas", UAB „Šiaulių apskrities televizija", VšĮ „Šiaulių turizmo informacijos centras". Rėmėjai: „BTA Insurance Company" SE filialas Lietuvoje , AB „Lietuvos dujos", UAB „Sabalin", Arvydo Mockaus labdaros ir paramos fondas, AB spaustuvė „Titnagas“. Draugai: VšĮ „Kristupo festivalis", Gėlių ir dovanų salonas „Dabija“, Chaimo Frenkelio vilos restoranas, UAB „Gubernija", UAB „Gorila reklama", Šiaulių kultūros centras, Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė".

« Atgal