Lapkritis 2017

Chaimo Frenkelio viloje – spektaklis visai šeimai

2017 m. rugpjūčio 17 d. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyko XIV tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio renginys – Panevėžio lėlių vežimo teatro spektaklis visai šeimai „Princesė Strazdanėlė".

Penktasis festivalio renginys sausakimšoje Chaimo Frenkelio viloje žiūrovams pristatė nuotaikingą pasaką apie karalių ir karalienę, burtininkę Akebą, iš strazdo kiaušinio išperėtą princesę ir daugybę kitų stebuklingų dalykų. Susirinkusieji liko sužavėti nepaprastu, tuo pat metu kiekvienam artimu ir lengvai suvokiamu spektakliu, kuriame lėlės mokė džiaugtis ir liūdėti ne tik mažąjį, bet ir suaugusį žiūrovą, pasakojo įdomias savo gyvenimo istorijas.

Vienintelis Europoje Lėlių vežimo teatras Panevėžyje buvo įkurtas direktoriaus ir režisieriaus Antano Markuckio iniciatyva. A Markuckis pelnė respublikinį ir tarptautinį pripažinimą – skirtos pasaulinės H. K. Anderseno (Danijoje) ir B. Dauguviečio premijos.

Klajojantis vežimais po Lietuvą, sustojantis ir vaidinantis pačiuose atokiausiuose kaimuose ir miesteliuose, kasmet Lėlių vežimo teatras surengia apie 300 pasirodymų. Teatras, atgaivinęs režisieriaus J. Vaitkaus „Skrajojančio teatro" tradicijas, pelnė šlovę ir pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Su arkliais apkeliauta beveik visa Lietuva, nuvažiuota tūkstančiai kilometrų. Teatras siekia būti gėrio ir grožio oaze ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Džiugu, kad šis išskirtinis teatras užsuko ir į Chaimo Frenkelio vilą.

Fot. E. Tamošiūnas. Daugiau akimirkų iš renginio – muziejaus facebook profilyje.

Visa festivalio programa – http://ausrosmuziejus.lt/Naujienos/node_11403

Organizatorius – Šiaulių „Aušros" muziejus. Pagrindinės rėmėjos: LR kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė. Pagrindiniai informaciniai rėmėjai: LRT televizija, žiniasklaidos grupė „Etaplius". Informaciniai rėmėjai: UAB „15min", UAB „Media traffic", UAB „Pramuštgalvis", dienraštis „Šiaulių kraštas", UAB „RS2", UAB Šiaulių apskrities televizija, VšĮ Šiaulių turizmo informacijos centras. Rėmėjai: UAB „Sabalin", AB spaustuvė „Titnagas", UAB „Balheidas", UAB „Televizijos ir ryšio sistemos", Šiaulių Rotary klubas „Harmonija". Draugai: Gėlių ir dovanų salonas „Dabija", Chaimo Frenkelio vilos restoranas, Valstybinis Šiaulių kamerinis choras „Polifonija", Valstybinis Šiaulių dramos teatras. Partnerė Šiauliuose bilietų platintoja „Ticket Market".