Lapkritis 2017

Archyvas

2013 m. balandžio 23 d. ,,Aušros" muziejaus Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyko trys Lietuvos muziejų asociacijos renginiai: konferencija ,,Muziejų daugiafunkciškumas: galimybės ir problemos", seminaras ,,Vieningos eksponatų vertinimo metodikos paieškos" ir LMA valdybos posėdis. Į renginius susirinko daugiau nei 150 muziejininkų iš 50 Lietuvos muziejų, dalyvavo ir LR kultūros ministro Šarūno Biručio patarėja dr. Erika Furman.

2013 m. balandžio 19 d. Šiaulių „Aušros" muziejaus Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyko XIX tarptautinis jaunųjų elektronikos konstruktorių darbų konkursas, organizuojamas „Aušros" muziejaus kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru (Vilnius). Šiais metais konkurse dalyvavo Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Telšių ir Rygos (Latvija) geriausi radioelektronikos konstruktoriai.

Nuo 2013 m. balandžio 5 d. Šiaulių „Aušros" muziejaus padalinyje – Radijo ir televizijos muziejuje (Vilniaus g. 174, Šiauliai) – galima išvysti atnaujintą ekspoziciją. Joje lankytojams pristatomi pirmieji lietuviški televizoriai „Tauras" iš Šiaulių „Aušros" muziejaus rinkinių.
Atnaujinta ekspozicija veiks iki gegužės 31 d.

Muzeologijos autoritetas, socialinių ir humanitarinių mokslų daktaras, prof. Pieteris van Menšas šiuo metu vadovauja Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Muzeologijos katedrai, o iki tol jis buvo Amsterdamo (Olandija) Reinvardo akademijos kultūros istorijos profesorius, dėstęs magistrantūros studentams.

Nuo 1998 m. kasmet kovo 11-ąją – Šiaulių ,,Aušros" muziejaus įkūrimo dieną – įteikiama Šiaulių ,,Aušros" muziejaus Pelikso Bugailiškio premija. Tais metais, kai muziejus švenčia jubiliejų, premijos įteikimas nukeliamas į metų pabaigą – ji teikiama minint P. Bugailiškio gimtadienį, kuris yra gruodžio 30 d. Šiais metais ,,Aušros" muziejui minint 90-ąsias įkūrimo metines, premija bus teikiama taip pat gruodžio mėn. Kviečiame teikti kandidatus 2013 m. Pelikso Bugailiškio premijai gauti.

Iki šv. Velykų likus kiek daugiau nei mėnesiui, Šiaulių „Aušros" muziejuje jau intensyviai ruošiamasi šiai šventei. Laisvų vietų į vieną iš populiariausių muziejaus edukacinių užsiėmimų „Kiaušinių marginimas" beveik neliko. Tad dar tik ketinantys atvykti į Žaliūkių malūnininko sodybą (Architektų g. 73) ir pasimokyti marginti kiaušinių, turėtų nedelsti ir užsiėmimus užsisakyti jau dabar.