Rugsėjis 2017

Archyvas

Šiaulių „Aušros" muziejus tęsia šiauliečio dailininko Gerardo Bagdonavičiaus kūrybos katalogo ir parodos pristatymus Lietuvos muziejuose. 2013 m. birželio 6 d., ketvirtadienį, parodos „Gerardas Bagdonavičius. Gyvenimas – tarsi teatras..." pristatymo renginys įvyko Lietuvos dailės muziejaus Prano Domšaičio galerijoje Klaipėdoje.

Šiaulių „Aušros" muziejus tęsia gražią tradiciją Tarptautinės muziejų dienos proga aplankyti įvairius šalies ar užsienio muziejus, architektūrinio, kultūros ir gamtos paveldo vietas. Šiais metais, gegužės 31 d., muziejaus darbuotojų kelionei buvo pasirinktas maršrutas Lietuvos keliais: Vilnius–Kernavė.

Gegužės 25 d. sueinančią Fotografijos muziejaus 40-mečio sukaktį muziejininkai pasitinka skaitmenindami rinkinius ir rengdamiesi rekonstruoto muziejaus atidarymui. Vienintelio Lietuvoje ir vieno iš pirmųjų Europoje Fotografijos muziejaus kolektyvas muziejaus įkūrimo jubiliejų paminėjo kukliai – aplankė ir pasveikino muziejaus įkūrėją Antaną Dilį ir toliau tęsia kasdienius darbus.

2013 m. gegužės 23 d. Šiaulių „Aušros" muziejaus Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) įvyko tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2013" renginys „Poezijos pavasaris Šiauliuose". Jį organizuoja Lietuvos rašytojų sąjunga, Rašytojų klubas (Vilnius) ir Šiaulių „Aušros" muziejus. Dalyvavo poeto Zigmo Gėlės-Gaidamavičiaus premijos, įteikiamos už geriausią 2012 m. poezijos debiutą, laureatas Ernestas Noreika, poetai Eglė Juodvalkė (JAV), Vidmantė Jasukaitytė, Domantas Razauskas, Tomas Taškauskas, aktorė Olita Dautartaitė. Renginį vedė filosofas Andrius Konickis (Vilnius). Grojo Šiaulių miesto Sauliaus Sondeckio menų mokyklos dėstytojos Marytės Markevičienės vadovaujami akordeonistai.

2013 m. gegužės 11 d., šeštadienį, iš Šiaulių „Aušros" muziejaus Chaimo Frenkelio vilos (Vilniaus g. 74, Šiauliai) ekspozicijos buvo pavogtas antikvarinis XIX a. vid. vokiškas šešiavamzdis 12-ojo kalibro pistoletas „Marijeta". Eksponato dingimas buvo pastebėtas 13 val. 26 min. po dviejų užsienio valstybių grupių ekskursijų, vedant trečiąją ekskursiją lietuvių grupei.

2013 m. gegužės 16 d. Šiaulių „Aušros" muziejaus Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyko diplomato, Lietuvos Respublikos nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus Egipto Arabų Respublikoje, fotografijos istoriko Dainiaus Junevičiaus knygos „Antalis Rohrbachas. 1861 m. fotografijos" pristatymas. Dalyvavo knygos autorius. Renginys nemokamas, jo metu buvo galima įsigyti pristatomą leidinį.

Nuo 2013 m. balandžio 23 d. Šiaulių „Aušros" muziejaus Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) lankytojai gali išvysti atnaujintą vieną iš ekspozicijos „Provincijos dvaras ir miestas XIX a. vid. – XX a. vid." dalių. Joje, įsiliejant į Valstybinio turizmo departamento organizuojamą tarptautinį projektą „Gintaro kelias", pristatomi išskirtiniai gintaro dirbiniai.

Ekspozicija veiks iki 2014 m. sausio 5 d.