Rugsėjis 2017

Archyvas

Nuo 2013 m. rugsėjo 10 d. Šiaulių „Aušros" muziejaus Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) lankytojai gali išvysti įspūdingą pilių miniatiūrą iš gintaro. Juvelyro Alfredo Jonušo kūrinys pristatomas vienoje iš muziejaus ekspozicijos „Provincijos dvaras ir miestas XIX a. vid. – XX a. vid." dalių. Joje, įsiliejant į Valstybinio turizmo departamento organizuojamą tarptautinį projektą „Gintaro kelias", eksponuojama ir daugiau išskirtinių muziejuje saugomų gintaro dirbinių.

Gintaro miniatiūra bus pristatoma iki 2013 m. lapkričio 10 d.

Šiaulių „Aušros" muziejui neseniai padovanotas įspūdingos išvaizdos ir dydžio (aukštis – 70 cm, skersmuo viršuje – 120 cm) katilas. Jis išlietas XIX a. pabaigoje Kalugos gubernijoje (Rusija) Verchnepesočnios fabrike.

Tarptautinio Tytuvėnų vasaros festivalio pabaigos koncertas

2013 m. rugpjūčio 30 d. Šiaulių „Aušros" muziejaus Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyko X tarptautinio Tytuvėnų vasaros festivalio pabaigos koncertas 1863 m. sukilimui atminti.

Dalyvavo roko grupė „Bix" (Saulius Urbonavičius-Samas (vokalas, gitara), Aurimas Povilaitis (klavišiniai, perkusija), Tadas Žukauskas (bosinė gitara), Gintautas Gascevičius (mušamieji), valstybinis kamerinis choras „Poilifonija" (vad. Tomas Ambrozaitis), solistai: Lina Dambrauskaitė (sopranas), Algirdas Bagdonavičius (kontratenoras). Koncerte skambėjo sukilimo metinėms ir specialiai Tytuvėnų festivaliui kompozitoriaus Aleksejaus Tolpygo (Portugalija) parašytas kūrinys „Rockquiem".

2013 m. rugpjūčio 16 d., penktadienį, Jelgavos Gederto Eliaso istorijos ir dailės muziejuje (Latvija) atidaryta Šiaulių „Aušros" muziejaus paroda „Gerardas Bagdonavičius. Gyvenimas – tarsi teatras..."

Paroda Jelgavos Gederto Eliaso istorijos ir dailės muziejuje veiks iki 2013 m. spalio 6 d.

2013 m. liepos 24 d. Vilniuje vyko Europos Komisijos ir Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos organizuojamo EDEN (European Destinations of Excellence) projekto „Lietuvos turizmo traukos vietovė 2013. Turizmas pritaikytas visiems" baigiamasis renginys, kuriame pristatyti visi šių metų projekto dalyviai ir paskelbti konkurso nugalėtojai. Šiaulių „Aušros" muziejaus Chaimo Frenkelio vilos kompleksui (Vilniaus g. 74, Šiauliai) šiame konkurse atiteko garbinga antroji vieta.

2013 m. liepos 4 d. Šiaulių „Aušros" muziejaus Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) lankėsi visiems gerai žinomas mados istorikas, kolekcininkas, meno kritikas Aleksandras Vasiljevas. Šio vizito tikslas – apžiūrėti Chaimo Frenkelio vilos erdves, ekspozicijas, kuriose ruošiamasi eksponuoti parodą „Secesijos mada" iš A. Vasiljevo kolekcijos. Numatomas parodos eksponavimo laikas – lapkričio mėn.

2013 m. birželio 23 d. Šiaulių „Aušros" muziejaus Žaliūkių malūnininko sodyboje (Architektų g. 73, Šiauliai) trumpiausią metų naktį jau antrą kartą organizuota šventė – Kupolinės. Prisimenant senąsias tautos tradicijas, visi kupoliavo, pynė vainikus, iš surinktų žolynų spėjo ateitį, susipažino su magiška žolynų galia, vaišinosi apeigine duona, gira, dainavo ir šoko prie šventinio laužo su kapelija „Kaimo muzikantai" (vadovas Algirdas Dilinskis).

2013 m. birželio 14 d. Šiaulių „Aušros" muziejaus Edukacijos centre (Aušros al. 47, Šiauliai) atidaryta paroda „Skaudžios praeities liudininkai" iš Šiaulių politinių kalinių ir tremtinių privačių archyvų, skirta Gedulo ir vilties dienai paminėti.

Paroda veiks iki 2013 m. gruodžio 31 d.