Sausis 2018

2017 m. liepos 21 d. Chaimo Frenkelio vilos parke vyko antrasis XIV tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio renginys - senosios muzikos ansamblio „Jacaras" (Lenkija) koncertas „Nepažinta Ispanija". Scenoje pasirodė: Julieta Gonzalez de Springer (vokalas), Piotr Zaleski (Kanarų salų gitara), Mateusz Ławniczak, Łukasz Oleszek, Martin Złotnicki (gitaros), Łukasz Figiel (bosinė gitara), Michał Lasota (mušamieji).

2017 m. birželio 30 d.–liepos 1 d. Šiaulių „Aušros“ muziejaus darbuotojai leidosi į tradicinę pažintinę ekskursiją. Šiais metais pasirinktas maršrutas – Lietuva–Latvija–Estija, kurio metu buvo aplankyti keturi kaimyninių šalių muziejai.

2017 m. liepos 6 d. Šiaulių „Aušros" muziejaus Chaimo Frenkelio vilos parke vyko iškilmingas XIV tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio atidarymas, skirtas Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai paminėti. Šventiniame koncerte skambėjo vienas iš įspūdingiausių XX a. klasikinės muzikos šedevrų - Carlo Orffo oratorija „Carmina Burana". Kūrinį atliko Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija" (meno vadovas Egidijus Kaveckas), Lietuvos kariuomenės orkestras (kapelmeisteris mjr. Egidijus Ališauskas) ir solistai: Irena Zelenkauskaitė (sopranas), Vytautas Juozapaitis (baritonas), Vaidas Bartušas (kontratenoras). Dirigentas kpt. Dainius Pavilionis.

2017 m. birželio 10 d., šeštadienį, 11 ir 14 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyko parodą „Spalva Lietuvos fotografijoje" lydintys renginiai – spalvotųjų fotografijų spausdinimo meistriškumo pamokos su fotografijos meistru Gintu Kavoliūnu. Dalyvavimas nemokamas.

2017 m. birželio 1 d., minint tarptautinę vaikų gynimo dieną, Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) kvietėme išbandyti naujus vasaros žaidimus-pramogas. Vilos parke pramogauti šiauliečiai ir miesto svečiai galės visą šiltąjį sezoną.