Biželis 2018

2017 m. gruodžio 9 d., šeštadienį, 17 val. Chaimo Frenkelio viloje vyks antrasis renginių ciklo „Menai ir dvarai" renginys – popietė su Kauno valstybinio muzikinio teatro baleto artistais Justina Vitkute ir Gintaru Visockiu.

2017 m. lapkričio 29 d., trečiadienį, Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyko Vilniaus žydų viešosios bibliotekos organizuojamas renginys „Žydiškoji kultūra Lietuvoje: praeities atspindžiai ir dabartis". Renginio metu buvo skaitomos paskaitos, diskutuojama apie istorinę ir aktualiąją Lietuvos žydų kultūrą, skambės žydų muzika. Įėjimas nemokamas.

2017 m. gruodžio 4 d., pirmadienį, 17.30 val. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks filmo „Mūšiai už uždarų durų" seansas ir diskusija „Smurtas šeimoje: kaip sumažinti jo mastą ir tinkamai apsaugoti aukas Šiauliuose?“ Įėjimas nemokamas.

Pirmasis šalyje Lietuvos ugniagesių muziejus bus įkurtas Šiauliuose. Modernaus, visuomenę su gaisrininko profesija supažindinančio muziejaus steigimui pritaria Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas bei Kultūros ministerija. Muziejus bus įkurtas Senojoje Šiaulių gaisrinėje, pastatytoje 1927 m. pagal architekto Karolio Reisono projektą savivaldybės bei miestiečių lėšomis.

2017 m. lapkričio 24 d. Gruzijos nacionalinio muziejaus padalinyje Simonʼo Janashiaʼos muziejuje Tbilisyje (Gruzija) atidaryta legendinio Lietuvos fotografo Vito Luckaus paroda „Iš kelionių". Paroda veiks iki 2017 m. gruodžio 14 d.

2017 m. Šiaulių „Aušros" muziejus dalyvavo Lietuvos kultūros tarybos programos „Atminties institucijos: kultūros vertybių įsigijimas" projektų konkursuose pateikdamas projektus: „Muziejinių vertybių įsigijimas" ir „Lietuvos menininkų šiuolaikinio vizualaus meno darbų, sukurtų po 1990 metų įsigijimas". Gavus dalinį finansavimą, atitinkamai buvo įsigyti 817 ir 103 eksponatai, kurių kaina 30 300 Eur.

2017 m. lapkričio 18 d. Šiaulių knygų mugėje buvo pristatyta Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekos išleista knyga „Gerardas Bagdonavičius ir Šiaulių krašto knygos ženklai" ir dokumentinis filmas „Menininką Gerardą Bagdonavičių prisimenant". Šie meninininką įamžinantys darbai buvo rengiami bendradarbiaujant su Šiaulių „Aušros" muziejumi.