Kovas 2017

2016 m. rugpjūčio 26–27 d. Šiaulių „Aušros“ muziejus įsilieja į „Šiaulių naktų“ programą ir pratęsia kai kurių padalinių darbo laiką. Vakariniu metu kviečiame aplankyti: Chaimo Frenkelio vilą, Fotografijos muziejų, Dviračių, Radijo ir televizijos muziejus.

Kiekvieną liepos ketvirtadienį ir rugpjūčio trečiadienį nuo 18 val. visus – vaikus, mamas ir tėčius, močiutes ir senelius, norinčius kūrybiškai praleisti vakarą – kviečiame į dailininko dirbtuves po atviru dangumi. Jūsų laukia geras poilsis, nuostabi vilos parko aplinka ir profesionalios dailininkės, kurios mokys piešti, tapyti, supažindins su įvairiomis technikomis bei pristatys moderniuosius stilius.

2016 m. rugpjūčio 17 d. „Prospekto" fotografijos galerijoje (Vilnius) pristatyta Šiaulių Fotografijos muziejaus meninės fotografijos rinkinio paroda „Kolekcija", kurioje XX a. 5–9 dešimtmečių Lietuvos fotografijos raidą reprezentuoja beveik aštuoniasdešimties mūsų šalies autorių kūriniai. Paroda nuo 2016 m. liepos 15 d. eksponuojama „Prospekto" ir Vilniaus fotografijos galerijose. Sostinės gyventojai ir svečiai apžiūrėti „Kolekciją" galėjo iki 2016 m. rugpjūčio 20 d.

2016 m. liepos 5 d. 15 val. Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro parodų salėje (Kuršėnai) atidaryta paroda „Gamtos poezija Julijos Daniliauskienės karpiniuose" iš Šiaulių „Aušros" muziejaus rinkinių. Paroda skirta J. Daniliauskienės 90-osioms gimimo metinėms paminėti. Paroda veiks iki 2016 m. rugpjūčio 15 d.

Šiaulių „Aušros" muziejaus padalinys – Chaimo Frenkelio vilos kompleksas – vienas iš nedaugelio Lietuvos moderno architektūros pavyzdžių ne tik Šiaulių krašte, bet ir visoje Lietuvoje. Jį sudaro Chaimo Frenkelio gyvenamasis namas-vila, secesijos stiliaus fontanas ir parkas su plastiškais secesinių linijų takais. Šią vasarą parko erdvėje savo vietą surado mažosios architektūros objektas – sūpynės. Netrukus lankytojai išvys ir originalius parko fontano fragmentus.

Šiaulių ,,Aušros" muziejaus poeto Jovaro name (Vytauto g. 116) lankėsi JAV gyvenanti Debora Lucas. Moters kelionės tikslas – aplankyti savo senelio Kazimiero Žukausko gimtąjį namą, kurį jis pasistatė Šiauliuose tarpukariu ir 1927 m. įsteigė jame saldainių fabriką „Aušra".

2016 m. birželio 27 d. Šiaulių „Aušros" muziejaus Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai, minint šaulio dieną, ,,Aušros" muziejui įteiktas Lietuvos šaulių sąjungos Vlado Putvinskio-Pūtvio klubo nario pažymėjimas ir ženklelis.