Sausis 2018

2014 m. gegužės 8 d. 16 val. Šiaulių „Aušros" muziejaus Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyko Ugniagesių šventė, skirta šv. Florijono, ugniagesių globėjo, dienai paminėti. Šventinis renginys prasidėjo 15.30 val. ugniagesių eisena Vilniaus gatve nuo Kaštonų al. iki Chaimo Frenkelio vilos. Programoje: senosios miesto gaisrinės ir priešgaisrinės apsaugos kolekcijos perdavimo Šiaulių „Aušros" muziejui ceremonija, ugniagesių gelbėtojų pasirodymai ir unikalios senovinių gaisrininkų automobilių kolekcijos demonstravimas, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestro koncertas (dirigentas vyresnysis leitenantas Remigijus Terminas, kapelmeisteris kapitonas Ričardas Kukulskis), Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos moksleivių grupės „AG Group" pasirodymas. Dalyvius Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės kariai vaišino kareiviška koše.

2014 m. balandžio 23 d. Lietuvos energetikos ir technikos muziejuje Vilniuje įvyko Lietuvos muziejų asociacijos (LMA) visuotinis narių ataskaitinis-rinkiminis susirinkimas. Dalyvių pasveikinti atvyko LR kultūros ministras Šarūnas Birutis, Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus padėką Lietuvos Respublikos Vyriausybės vardu LMA nariams ir vadovams perdavė Ministro Pirmininko padėjėjas Vilius Kavaliauskas ir Vyriausybės kanceliarijos Švietimo, mokslo ir kultūros patarėja Nomeda Poderienė.

2014 m. gegužės 6 d. Šiaulių „Aušros" muziejaus Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyko unikalios edukacinės meno pažinimo parodos „Magiškas M. K. Čiurlionio pasaulis. Zodiakas" pristatymas. M. K. Čiurlionio kūrinius atliko Šiaulių universiteto Menų fakulteto Muzikos pedagogikos katedros doc. Irina Kudinova (fortepijonas).

Paroda veikė iki 2014 m. birželio 27 d.

2014 m. balandžio 26 d. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyko XVI tarptautinio muzikos festivalio „Sugrįžimai" koncertas. Dalyvavo: Algis Lunskis (baritonas, Lietuva/Vokietija), Aleksandras Vizbara (fortepijonas, Lietuva), kamerinis ansamblis „Ars Vivo" (meno vad. Sigitas Vaičiulonis).

2014 m. balandžio 27 d. Šiaulių „Aušros" muziejaus Žaliūkių malūnininko sodyboje (Architektų g. 73, Šiauliai) vyko simbolinis šventinio Velykų laikotarpio užbaigimas – Velykėlės. Programoje: Velykės apsilankymas, margučių ridenimas, daužavimo varžybos, margučių marginimas, sočios kiaušinienės skanavimas, smagios rungtynės, šokiai, liaudiški žaidimai, supynės, prizai ir siurprizai. Dalyvavo Šiaulių miesto vaikų folkloro ansambliai: „Abrūsėlis", „Gasužis", „Čiutulis". Renginys nemokamas.

2014 m. balandžio 24 d., ketvirtadienį, 13 val. Šiaulių „Aušros" muziejaus Edukacijos centre (Aušros al. 47, Šiauliai) vyko Šiaulių Normundo Valterio jaunimo mokyklos ir Lietuvos Kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Prisikėlimo apygardos Šiaulių skyriaus organizuotos parodos „24 nepriklausomybės metai" atidarymas.

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija su Ugdymo plėtotės centru, siekdami įgyvendinti Valstybės pažangos strategijos „Lietuvos pažangos strategijos „Lietuva 2030" iškeltas idėjas, Valstybinės švietimo 2013–2022 metų strategijos nuostatas, 2014 m. balandžio 14–18 d. organizuoja meno edukacijos kultūros erdvėse savaitę „Menų dūzgės".