Gegužė 2018

2015 m birželio 29 d., pirmadienį, 17.00 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyko architektų dienai skirtas renginys, lankytojams pasiūlęs veiklų, supažindinančių su tarpukario Lietuvos ir Šiaulių architektūra. Susitikimo metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas architektūros kūrėjui Vladui Bitei ir jo projektuotiems modernizmo architektūros objektams Šiauliuose. Tarpukario architektūros tema pristatyta paroda, skaitytos dvi paskaitos, norintieji galėjo išbandyti interaktyvų maršrutą po Šiaulių miestą, apžiūrint tarpukario modernizmo architektūros objektus.

Birželio 8 d. Kultūros ministro Šarūno Biručio įsakymu atlikti Kultūros objektų aktualizavimo 2014–2020 m. programos pakeitimai ir atskirai patvirtinta programos įgyvendinimo dalis – projektų atrankos ir finansavimo tvarka.

Fotografijos muziejaus naujai įsteigtas Vito Luckaus fotografijos centras – šiuolaikiškas fotografijos tyrimų ir sklaidos Centras – skelbia logotipo kūrimo konkursą.

Birželio 18 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyko diskusija „Kokia mūsų fotografijos archyvų ateitis?", pakvietusi į atvirą pokalbį apie fotografų archyvų išliekamąją meninę ir istorinę vertę, jų, kaip reikšmingos Lietuvos kultūros paveldo dalies, saugojimo problemas.

Šiaulių „Aušros“ muziejaus kolektyvas, tęsdamas tradicijas kasmet išsiruošia į kelionę ir aplanko įvairius Lietuvos ar užsienio muziejus, architektūros, kultūros ir gamtos paveldo vietas. Šiemet, birželio 19 d., muziejaus kolektyvas keliavo į Žemaitijos kraštą.

2015 m. birželio 12 d., penktadienį, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) Genocido aukų muziejuje (Aukų g. 2A, Vilnius) atidaryta paroda iš Šiaulių „Aušros" muziejus rinkinių „Skausmo paženklintas liaudies meno grožis...", skirta Gedulo ir vilties dienai paminėti. Paroda yra ir vienas iš „Lietuvos muziejų kelio", kurio 2015 m. tema „Liaudies meno grožis", ciklo renginių. Birželio 14-ąją, sekmadienį, Gedulo ir vilties dieną, 11.30 val. Šiaulių miesto centre, skvere prie savivaldybės (Vasario 16-osios g. 62), „Aušros" muziejus pristatė LGGRTC Genocido aukų muziejaus ir memorialinio muziejaus „Permė 36" parengtą parodą „GULAG‘AS. Vieno lagerio istorija".

Šiaulių „Aušros" muziejuje 103 metų sukakties proga pasveikinta Šiaulių garbės pilietė, buvusi populiari Šiaulių teisininkė, Pasaulio teisuolė, „Aušros" muziejaus bičiulė ir garbės mecenatė Gražbylė Venclauskaitė. Iš muziejaus direktoriaus Raimundo Balzos priėmusi baltų rožių puokštę ji šmaikštavo:„esu amžiaus karalienė ir niekas manęs neprisiveja". Gražus sutapimas, kad daugiau nei perpus jaunesnis direktorius gimtadienį švenčia tą pačią dieną kaip ir G. Venclauskaitė – gegužės 31-ąją.

2015 m. gegužės 21 d., ketvirtadienį, 18 val. Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyko tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2015" renginys „Poezijos pavasaris Šiauliuose", kurį organizavo Lietuvos rašytojų sąjunga, Rašytojų klubas (Vilnius) ir Šiaulių „Aušros" muziejus. Dalyvavo poeto Zigmo Gėlės-Gaidamavičiaus premijos, įteikiamos už geriausią praėjusių metų poezijos debiutą, laureatė Jurgita Jasponytė, poetai Arūnas Spraunius, Tautvyda Marcinkevičiūtė, Georgijus Jefremovas.

Šiaulių ,„Aušros“ muziejaus Restauravimo centre restauruota unikali kultūros paveldo vertybė – XX a. pr. sukurtas koplytstulpis su skulptūromis ir kryžiumi-viršūne iš Godlaukio kaimo (Raseinių raj. Šiluvos sen.). Tokie Kultūros paveldo kūriniai ypač brangintini, jų Lietuvoje išliko nedaug.